• تاریخ: آگوست 17, 2015
  • شناسه خبر: 23

نمایشگاه‌‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد دستخوش بازی‌های سیاسی شده است

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت نمایشگاه‌های دائمی در این استان دستخوش بازی‌های سیاسی شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حسن وکیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال وضعیت ساخت نما ...

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت نمایشگاه‌های دائمی در این استان دستخوش بازی‌های سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حسن وکیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال وضعیت ساخت نمایشگاه دائمی در کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: سال 85 و در قالب مصوبه سفر هیئت دولت به استان، زمینی به مساحت 34/5 مترمربع برای احداث نمایشگاه‌های دائمی در نزدیکی سد شاه قاسم یاسوج اختصاص داده شد.

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نمایشگاه‌های دائمی در همه استان‌های کشور به غیر از کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، بیان کرد: اعضای شرکت و سهامداران این سایت مشخص شدند که با مشارکت سازمان توسعه تجارت کمک‌های بلاعوض برای ساخت سایت انجام شد اما از سال 85 تا اواخر 92 و شروع کار دولت جدید کار ساخت نمایشگاه‌های دائمی استان همچنان به‌صورت بلاتکلیف مانده است.

وی با بیان اینکه ماموریت شرکت قبلی نمایشگاه‌های دائمی تنها برگزاری نمایشگاه به صورت ماهیانه، فصلی و تخصصی بود، افزود: اختلاف سهامداران و اعضای هیئت مدیره قبلی و عدم باور به کار جمعی که در استان ما مشهود است سبب بروز مشکلاتی شد و ساخت سایت نمایشگاه دائمی این استان علی‌رغم مصوبات متعدد همچنان بر روی زمین مانده است.

این مسئول عنوان کرد:‌ با عدم پیشرفت در ساخت نمایشگاه، اعضا و سهامداران جدید برای ساخت نمایشگاه مشخص شدند که اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، انجمن پیمانکاران و شرکت سیمان یاسوج به عنوان سهامداران این سایت مشخص شدند.

وکیلی اضافه کرد: سهم اعضا و سهامداران این شرکت 300 میلیون تومان بوده است که تاکنون شرکت سیمان به عنوان یکی از شرکاء شرکت سهم خود را پرداخت نکرده و از انصراف نیز خودداری می‌کند.

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران ادامه داد: برای انجام مراحل طراحی و ترسیم نقشه، سهامداران مبالغ دیگری را متعهد شدند و پرداخت کردند و این انجمن اعلام کرد آورده سهام را به صورت اعتباری آهن و مصالح خریداری می‌کند، اما بعضی دست‌های پیدا و پنهان گذشته و حال این مهم زیر‌ساخت، به‌نام اشتباه آورده نقدی دستخوش بازی‌های سیاسی شده است.

وی با بیان اینکه انجمن این آمادگی را دارد که با آورده خود نسبت به ساخت شرکت اقدام کند، بیان کرد: برخی دخالت بیرونی موجب اختلاف و سبب تغییر در کار ساخت شده که نیاز است استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصمیم مناسبی در این زمینه اتخاذ کند.

این مسئول برگزاری نمایشگاه را سبب توسعه و رشد کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: عده‌ای با سنگ‌اندازی برای احداث این نمایشگاه نفع می‌برند.

وکیلی عنوان کرد: 10 هکتار از سایت این نمایشگاه را زمانی که تحویل گرفتیم به مرکز دفن زباله عفونی تبدیل شده بود که هم مشکل زیست‌محیطی برای مردم یاسوج و چاه‌های آب مردم تنگاری ایجاد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی بدون توجه به موارد قانونی و تنها به صورت سلیقه‌ای اقدامات و تصمیماتی در استان گرفته می‌شود که این به ضرر استان کهگیلویه و بویراحمد است.