• تاریخ: آگوست 17, 2015
  • شناسه خبر: 5

تیتر دو / معاون استاندار: ساخت نمایشگاه دایمی یاسوج تا هفته آینده تعیین تکلیف شود

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت نمایشگاه دایمی این استان حداکثر تا هفته آینده تعیین تکلیف و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز شود. به گزارش ایرنا، حسن نوروزی روز پنجشنبه در نشست شرکت نما ...

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت نمایشگاه دایمی این استان حداکثر تا هفته آینده تعیین تکلیف و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز شود.

به گزارش ایرنا، حسن نوروزی روز پنجشنبه در نشست شرکت نمایشگاه های دایمی کهگیلویه و بویراحمد افزود: چنانچه تا 31 اردیبهشت امسال اعتبار پنج میلیارد ریالی برای آغاز عملیات اجرایی این نمایشگاه از سوی چهار سهامدار آن تامین نشود ساخت این نمایشگاه به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج واگذار می شود.
وی بیان کرد: چهار سهامدار نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد شامل کارخانه سیمان و اتاق بازرگانی یاسوج و انجمن صنفی پیمانکاران و مجمع صنفی بازار کهگیلویه و بویراحمد است.
نوروزی اظهار کرد: ساخت نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد در سال 85 و پس از سفر رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به این استان تصویب شد.
وی عنوان کرد: زمین مورد نظر برای ساخت این نمایشگاه به مساحت 37 هکتار جنب کشتارگاه و سد شاه قاسم یاسوج واقع شده است.
نوروزی ابراز داشت: راه اندازی این نمایشگاه نقش بسزایی در توسعه روزافزون تجارت و کسب و کار کهگیلویه و بویراحمد در ابعاد مختلف دارد.
وی افزود: به همین دلیل باید موانع موجود بر سر راه ساخت و آغاز عملیات اجرایی این نمایشگاه با همکاری همه جانبه نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد برطرف شود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های دایمی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: پنج میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی و انجام فونداسیون نمایشگاه دایمی این استان و اعتباری افزون بر 13 میلیارد ریال نیز برای ساخت سوله آن نیاز است.
حسن وکیلی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و افتتاح نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد را افزون بر 120 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: برخوردهای سلیقگی، نبود باور به کار جمعی و برخی زیاده خواهی ها موجب شد با وجود کمک های بلاعوض سازمان توسعه تجارت کشور به ساخت نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد پس از گذشت حدود هشت سال هنوز هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نشود.
وکیلی بیان کرد: پس از آغاز به کار دولت یازدهم شرکت جدید نمایشگاه های دایمی کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید اما باز هم مشکلات و کم کاری های گذشته دامنگیر این شرکت شد.
وی اظهار کرد: با وجود تاکیدها و پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاون برنامه ریزی ایشان موانعی بر سر راه ساخت و آغاز عملیات اجرایی نمایشگاه دایمی استان گذاشته شد.
وکیلی عنوان کرد: شرکت نمایشگاه های دایمی کهگیلویه و بویراحمد در صورت رفع موانع اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی نمایشگاه دایمی استان را انجام می دهد.
این نشست چند حاشیه داشت که از مهمترین آنها بحث لفظی حسن وکیلی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های دایمی کهگیلویه و بویراحمد و جبار کیانی پور رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج بود.
در این بحث لفظی جبار کیانی پور از این موضوع شاکی بود که با وجود تلاش هفت ساله برای گرفتن سند زمین نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد از طریق هیات دولت و تحویل آن به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حسن وکیلی وی را به نداشتن صلاحیت لازم به عنوان رییس سابق هیات مدیره این شرکت متهم کرده و خدمات او زیر سوال رفته است.
حسن وکیلی نیز اعلام کرد 13/5 هکتار از زمین در نظر گرفته شده برای ساخت نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد بنا به دلایل نامعلوم کاسته شده که باید دلایل آن بررسی و با متخلفان برخورد جدی شود.