• تاریخ: آگوست 17, 2015
  • شناسه خبر: 24

عکس / مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها: فعالیت غیرقانونی نمایشگاه‌های یلدانه و مبلمان در یاسوج

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت نمایشگاه‌های یلدانه و مبلمان در یاسوج غیرقانونی است. حسن وکیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: در کل کشور برگزاری نمایشگاه‌ها در سطح ا ...

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت نمایشگاه‌های یلدانه و مبلمان در یاسوج غیرقانونی است.

حسن وکیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: در کل کشور برگزاری نمایشگاه‌ها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها تابع قوانینی است که احساس می‌شود در استان ما یا برخی قانون را نمی‌دانند و یا این که برای قانون احترامی قائل نیستند که بدانند در خصوص موضوعات مختلف از جمله برگزاری نمایشگاه قانون چه می‌گوید.

وی ادامه داد: طبق قانون متولی برگزاری نمایشگاه‌ها در سراسر کشور شرکت نمایشگاه‌های دائمی هر استان هستند.

وکیلی با بیان اینکه شاهد تخلفاتی در این خصوص در استان هستیم، افزود: به رغم مصوبه کارگروه توسعه و صادرات و قوانینی که نزد سازمان صنعت و تجارت موجود است ظرف چند روز اخیر پیامک‌هایی بر روی تلفن‌های همراه مبنی بر برگزاری نمایشگاه‌‌های یاد شده را مشاهده کردیم.

این مسئول گفت: در شهر یاسوج مرکز استان، نمایشگاه یلدانه و همچنین نمایشگاه مبلمان را بدون هرگونه هماهنگی با شرکت نمایشگاه‌های دائمی استان و بدون مجوز به صورت خودسرانه برپا کردند که موضوع را به سمع و نظر رئیس سازمان صنعت و تجارت استان رساندیم.

وکیلی از قول رئیس سازمان صنعت و تجارت برای برخورد با این اقدام غیرقانونی سخن به میان آورد و گفت: این نمایشگاه در روز شش دی‌ ماه در استان به صورت غیرقانونی برپا شده و قول رئیس سازمان صنعت و تجارت برای پی‌گیری و جلوگیری از این اقدام غیرقانونی همان و ادامه فعالیت این دو نمایشگاه غیرقانونی تا امروز که 15 دی‌ماه است به مدت 9 روز فعالیت غیرقانونی همان.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی استان با بیان اینکه اگر چنین نمایشگاه‌های غیرقانونی مشکلی ایجاد کرده و مردم را سرکیسه کردند و به نوعی فردی در این میان ضرر کرد چه کسی باید پاسخگوی کار غیرقانونی باشد، افزود: اگر این‌ها سفارشی بگیرند و به تعهد خود عمل نکنند سازمان صنعت و تجارت و سایر دست‌اندرکاران چه پاسخی خواهند داشت.

وی با هشدار به مسئولان برای جلوگیری از این گونه اقدامات خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به مشکلاتی از این دست نشستی با استاندار برگزار خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم که اقدامات غیرقانونی در زمینه برپایی نمایشگاه‌های بدون مجوز در استان صورت گیرد.